Naše úspěchy

Soutěž mladých zdravotníků

Dne 16. 4. 2024 se zdravotnické týmy prvního a druhého stupně ZŠ Horníkova 1 zúčastnily oblastního kola soutěže mladých zdravotníků. Všichni zúčastnění bojovali s náročnými úkoly i nepřízní počasí, ale vše zvládli více než úspěšně. V kategorii 1. stupeň zvítězil tým složený z žákyň 4.A jasnou převahou. Týmu složenému z 9.V a 9.A těsným rozdílem první místo uniklo, ale stříbrná příčka je skvělým úspěchem.

Celá informace v Aktualitách z dubna 2024

Úspěch v krajském kole Soutěže v anglickém jazyce

Děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme Elišce Ličmanové z 8. A k velkému úspěchu v krajském kole Soutěže v anglickém jazyce. Elišce se podařilo navázat na úspěch v okresním kole soutěže a 2. dubna 2024 v SVČ Lužánky nejen podat skvělý konverzační výkon, ale navíc ve velké konkurenci obsadit přímo první příčku.

Celá informace v Aktualitách z března 2024

Úspěch v soutěži Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR

Uspět v soutěži mezi svými vrstevníky a propracovat se mezi nejlepší v předmětu, který na základní škole studuji, kterému se věnuji a který mě baví, si rozhodně zaslouží pochvalu a ocenění. Ale vypracovat se mezi nejlepších dvacet žáků v celém jihomoravském kraji v předmětu, který ještě nemá žák v osnovách a kde jsou všichni ostatní účastníci o dva roky starší, to chce obdiv a aplaus. A právě takovýto pro mne až neuvěřitelný úspěch má na svém kontě Honza Kroupa ze sedmého ročníku naší školy. V soutěži "Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR" se vlastním zaujetím a snahou, s pomocí rodinného zázemí, propracoval přes více než 2 000 studentů ze 79 základních škol až do regionálního kola chemické soutěže, kde skončil na dvacátém místě s minimálním bodovým rozdílem od postupujících do celostátního finále.

Zúčastnili jsme se zeměpisné olympiády

Na přelomu roku se uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády. Zapojily se všechny třídy druhého stupně. Vítězové školního kola postoupili do kola okresního, které se konalo v únoru. V konkurenci několika desítek soutěžících se v něm našim žákům dařilo.

V kategorii šesťáků zvítězil Matyáš Bůbela ze 6. A, v okresním kole rozhodně neudělal ostudu, jelikož obsadil 3. místo. To jen těsně nestačilo na postup do krajského kola.
Mezi sedmáky skončil první Jan Kroupa ze 7. V, navázal tak na loňské prvenství z nižší kategorie. V okresním kole se mu podařilo vybojovat 8. místo.
Ve společné kategorii pro osmáky a deváťáky vyhrála ve škole Klára Minářová z 9. V.,v okresním kole se umístila na 13. místě.

Okresní kolo anglické olympiády

15. 2. 2024 se v okresním kole anglické olympiády jako druhá z padesáti soutěžících umístila Eliška Ličmanová z 8.A. Současně s tím vybojovala postup do krajského kola, které se uskuteční 19. 3. v Brně-Lužánkách.

Celá informace v Aktualitách z února 2024

Florbalová mise dokončena

Ve čtvrtek 23. 11. 2023 jsme dokončili florbalovou misi, o které se nám na začátku cesty vůbec nesnilo. Ve Slavkově u Brna jsme sehráli finálovou slupinu, ve které jsme se probojovali do semifinále. V samotném semifinále nás pak dělilo třináct sekund od boje o nejcennější kov. V dramatickém zápase o bronzové medaile zachovali naši střelci chladné hlavy a nakonec vysněnou medaili vybojovali. Třetím místem v rámci celé Jižní Moravy jsme završili trilogii florbalových turnajů.

Školu reprezentovali: Karel Dvořák, Petr Dvořák, Antonín Kočvara, Samuel Süss, Patrik Nimrichter, Matěj Kokorský, Jakub Ošťádal, Vojtěch Kolář, Tomáš Tesárek.

Celá informace v Aktualitách z listopadu 2023.

Úspěch v krajském kole Logické olympiády

V pátek 3. listopadu proběhla krajská kola již 16. ročníku Logické olympiády. Ve všech 14 krajích ČR usedlo prezenčně k řešení zapeklitých úloh na 50 nejlepších řešitelů z online základního kola. Z naší školy do krajského kola postoupili 2 žáci, David Hložánek a Sebastian Lejska. V obrovské konkurenci se David umístil na krásném 13. místě a Sebastian na 26. Oběma gratulujeme a děkujeme rodičům i učitelům za spolupráci.

Vzhůru na republiku – atletický čtyřboj a úspěch našich atletů v krajském kole

Další povedené vystoupení mají za sebou naši sportovci v atletickém čtyřboji družstev konaném na ZŠ Laštůvkova. Při atletickém čtyřboji je družstvo tvořeno 5 závodníky a každý závodí ve 4 disciplínách – běh na 60 metrů a vytrvalost, hod nebo vrh, skok daleký nebo vysoký. Každý výkon se boduje dle atletických tabulek a počítá se součet bodů za všechny disciplíny.

Naše družstva se vedla velmi zdatně a v součtu bodů jsme v kategorii mladších žáků a žákyň obsadili 1. místo v kraji a zajistili si postup na republikové finále tohoto víceboje.

Celá informace v Aktualitách z října 2023.

Dvojnásobné vítězství v okresním kole atletického čtyřboje

Jsme rádi, že i mezi novými žáky máme šikovné atlety. Většina z nich nechodí do atletiky a přitom dokáží porazit i ty nejlepší. Pod vedením pana učitele Půčka jsme 4. 10. 2023 v sedm hodin ráno odjeli ke škole Laštůvkova. Zde se konaly závody v atletickém čtyřboji družstev. V konkurenci 14 brněnských škol jsme vybojovali první místo v kategorii mladší žákyně i v kategorii mladší žáci.

Závodů se zúčastnili: Patrik Nimrichter, Antonín Kočvara, Tomáš Tesárek, Petrla Viktor, Matěj Šiška, Natálie Hortová, Nela Sedláčková, Kateřina Mazourová, Sára Schneiderová a Bára Krsková.